"Nihče naj ne dela dobro pod pritiskom, nihče naj se ne varuje zla samo iz strahu pred kaznijo, ampak vse iz ljubezni do Boga." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024

Priprava na 25. obletnico - 1

nedelja, 07.04.2024

Župnija Odranci se na 25. obletnico smrti Božjega služabnika Alojzija Kozarja pripravlja s tridnevno duhovno pripravo, ki poteka tri aprilske nedelje. Prvo nedeljo je bil gost črensovski in velikopolanski župnik Zoran Car, varuh groba Božjega služabnika Danijela Halasa. Predstavitev dneva in pozdrav gostu je izrekla Klavdija Dominko, postulatorka postopka za beatifikacijo Božjega služabnika Alojzija Kozarja. Pri sveti maši so s petjem sodelovali pevci mladinskega zbora pod vodstvom Helene Vrbnjak in zbora Neuničljivo upanje pod vodstvom Nuše Zadravec. Prošnje so izrekli predstavniki vseh devetih razredov. Predstavniki razredov so prinesli tudi spominske darove v zahvalo za vse, kar je Božji služabnik storil v skrbi za oznanjevanje evangelija. Zbrane je nagovoril župnik Zoran Car in spomnil na veliko čast, da iz naše župnije izhaja kandidat za svetnika. Spomnil je tudi na Božjega služabnika Danijela Halasa, ki se ga posamezni verniki v Veliki Polani še danes s hvaležnostjo spominjajo. Ob evangeljskem odlomku o apostolu Tomažu, ki se je hotel prepričati o Jezusovem vstajenju, je postavil vprašanje, kako je z nami. Če nismo v občestvu, če se nedeljo za nedeljo ne srečujemo pri Gospodovem oltarju, se tudi v naših srcih poraja dvom in ne moremo doživeti lepote in resnice Jezusove zmage nad smrtjo. »Pridi in poglej,« vabi Jezus. Tako vabita v občestvo, k sveti maši tudi oba naša Božja služabnika.
Po izrečeni zahvali in blagoslovu so vsi zbrani odšli na pokopališče, kjer so pri grobu Božjega služabnika Alojzija Kozarja zmolili molitev za njegovo beatifikacijo in s pesmijo V nebesih sem doma sklenili prvi pripravljalni dan.
Bogoslužno srečanje je bilo zaznamovano še s svetim krstom, ki ga je prejela Ema, in s čestitko ministrantom za zmago na sobotnem 8. škofijskem ministrantskem nogometnem turnirju.
Foto: Klavdija Dominko

FOTOGRAFIJE