"Zavedajmo se, da je vse življenje priprava na smrt. To ni nekaj žalostnega, turobnega, ampak veselega, radostnega, saj gremo domov k Očetu, in če ga ljubimo, kdo se tega ne bi veselil." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

Oratorij - sklep

nedelja, 16.07.2017

Otroci, animatorji in številni drugi verniki so se v nedeljo zgrnili v župnijsko cerkev Svete Trojice, ko smo s sveto mašo sklenili letošnji oratorij. Otroci in animatorji so sodelovali s petjem, branjem, molitvijo in z raznimi dejavnostmi. Vsi skupaj pa smo se dotikali nebes, kakor smo o tem razmišljali tudi v pridigi. Nebes se je dotikala Marija, ko je sprejemala in izpolnjevala Božjo voljo, skrbela za Jezusa, z njim trpela in sprejela vlogo Matere vseh ljudi. Nebes se je dotikal Božji služabnik Alojzij Kozar, ko je prejemal zakramente, si prizadeval za gradnjo cerkve v Odrancih in delal dobro. Znamenje tega je bila vrvica, ki je bila napeljana od spomenika Božjega služabnika do cerkve in skozi cerkev do tabernaklja. Na vrvici so bili nanizani srčki, ki so predstavljali nas, ki se na različne načine dotikamo nebes.
Ob koncu svete maše so animatorji prejeli Marijine kipe v znamenje zahvale za delo in skrb, in kot spodbudo, da bi se vsak dan po molitvi in dobrih delih dotikali nebes. Udeleženci oratorija so se zahvalili tudi župniku. Po sv. maši so vsi zbrani odšli do spomenika, ki je bil okrašen s srčki, na katere so otroci napisali svoja imena, v znamenje, da so povezani z Božjim služabnikom in preko njega z Bogom. Tam so otroci in animatorji zapeli pesem o Božjem služabniku Alojziju Kozarju, odkrili novo spominsko ploščo z napisom Božji služabnik, ki jo je župnik nato blagoslovil.
Hvala vsem udeležencem oratorija, vsem, ki so na različne načine sodelovali in pomagali. Oratorij je končan, začenjajo pa se priprave na jubilejni, srebrni, 25. oratorij v župniji Odranci.
Foto: Stanko Skledar

FOTOGRAFIJE

sobota, 02.09.2017 - sobota, 27.01.2018

Molitveni shodi v Turnišču