"Zavedajmo se, da je vse življenje priprava na smrt. To ni nekaj žalostnega, turobnega, ampak veselega, radostnega, saj gremo domov k Očetu, in če ga ljubimo, kdo se tega ne bi veselil." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

Prva Kozarjeva ura

nedelja, 26.11.2017

V župnijski cerkvi Svete Trojice v Odrancih vsak mesec poteka molitev pred Najsvetejšim za kanonizacijo slovenskih svetniških kandidatov. V nedeljo smo posebej molili za kanonizacijo Božjega služabnika Alojzija Kozarja in za Božjega služabnika Danijela Halasa. Po eno desetko rožnega venca smo zmolili še za kanonizacijo bl. Alojzija Grozdeta in bl. drinskih mučenk, posebej dveh Slovenk s. Atonije in s. Krizine. Bogu smo se zahvalili za svetniške vzore, ki se jih spominjamo v novembru: za sv. Justa Tržaškega, sv. Viktorina Ptujskega in sv. Virgila. Vsak na svoj način je povezan z nami in podpira našo vero. Ravno tako bl. Monald Koprski. S kratko molitvijo smo se zahvalili za zglede Božjih služabnikov p. Aleksija Benigarja, Jakoba Ukmarja in p. Kanuta. Za vernike v soboški škofiji je še posebej pomemben p. Kanut grof des Enffans d'Avernas, ki izhaja iz župnije Apače, deloval pa je kot benediktinec v Koreji, kjer je umrl 6. novembra 1950. Molitev smo sklenili z litanijami, ko smo se priporočili nekaterim svetnikom, ki godujejo v mesecu novembru.
Prva Kozarjeva ura se imenuje po Božjem služabniku Alojziju Kozarju, ki je prvo uro vsakega dne posvetil Bogu z molitvijo in sv. mašo, da je potem lahko nadaljeval svoje oznanjevanje in pričevanje za Kristusa z delom ter z govorjeno in pisano besedo.

sobota, 02.09.2017 - sobota, 27.01.2018

Molitveni shodi v Turnišču

Molitveni shodi v škofijskem romarskem svetišču v Turnišču 2017 več ...