"Upanje človeka nosi, ga vzdržuje, hrani. In moram celo reči, da upanje človeka zdravi." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019

Prvo obhajilo

nedelja, 02.06.2019

Osem učencev drugega razreda je dve leti skupaj s starši prihajalo k verouku, ob nedeljah pa k sveti maši in se tako pripravljalo na prvo sveto spoved, ki so jo opravili v soboto, 1. junija, ter na prvo sveto obhajilo, ki so ga prejeli na 7.  velikonočno nedeljo. Ob prižganih krstnih svečah so najprej obnovili krstne obljube, nato pa z branjem Božje besede in s prošnjami sodelovali pri sveti maši. Z branjem različnih besedil so sodelovali tudi starši. Po prejemu svetega obhajila so se otroci zahvalili Jezusu, da so ga smeli prejeti v svoje srce, starši pa so izrekli zahvalo župniku in katehistinji za posredovanje in utrjevanje vere in za vso pomoč v pripravi na slovesnost. Člani Župnijske karitas so z rožnim vencem v posebnem mošnjičku obdarovali prvoobhajance, da bi jim bil znamenje Jezusove bližine. Praznovanje se je nadaljevalo z druženjem v veroučni učilnici, nato pa po družinah, kjer so starši pripravili pogostitev za svoje sorodnike.
Foto: Stanko Skledar

FOTOGRAFIJE